Radyofrekans

Radyofrekans, çok uzun zamandır radyo dalgaları kullanılarak yapılan bir tedavi yöntemi. Yüz ve vücutta farklı kullanım alanına sahiptir ve farklı başlıklarla uygulanır.

Radyofrekansla yüz gençleştirme

Yaşlanma süreciyle birlikte cilt kollajeninde  azalma ve yapısında bozulmalar başlar, cansız ve sarkık görünür. Radyofrekans ile cildin derin tabakalarına radyo dalgası uygulanarak ısı artışı sağlanır, kan dolaşımı düzenlenir, dokularda canlanma ve onarım sağlanır. Kolajen lifleri yenilenerek cildi toparlar. İnce çizgi ve kırışıklıklar azalır.

Değişiklikler seanstan hemen sonra görülebilir ve zamanla  daha belirgin hale gelir. Uygulama sonrası 2-6 ay içinde kolajen artışı devam eder.

Her mevsim, her cilt tipinde de uygulanabilecek pratik bir yöntemdir. Güneş hassasiyeti oluşturmaz. Cilt yüzeyinde herhangi bir tahriş yapmadığı için günlük hayatı aksatmaz. Sonrasında hafif kızarıklık olabilir. 

Radyofrekansla bölgesel incelme ve selülit

Karın, kalça, kol ve bacaklara uygulama yapılabilir. Bu bölgeler için kullanılan başlık yüz için uygulanan başlıktan farklıdır. Yağ eritici özelliği de vardır. Cilt altı yağ dokuda yüksek ısıya çıkarak erimeye neden olur. Bölgede kan dolaşımı artar, metabolizma hızlanır.  Kollajen ve fibroblastlar üzerinde yaptığı onarım ve yapılanma ile ciltte sıkılaşma toparlanma ve selülit görünümünde azalmaya neden olur.

  •  

Leave a Comment