peptit kremler
Güzellik

PEPTİT KREMLER

PEPTİTLİ CİLT BAKIM KREMLERİ

Cilt bakım ürünleri, her gün yeni markalar, yeni içeriklerle bize genç ve sağlıklı bir cilt vaat eder. Bazıları gereğinden fazla abartılırken, diğerleri gerçekten faydalıdır.

Peptitler son yıllarda cilt bakım ürünlerinde sıkça karşılaştığımız içerikler, bunlarla ilgili vaatler ne kadar doğru? Cilt bakım rutinimizde peptitler olmalı mı?

Kolajen cildin nem ve elastikiyetinden sorumludur. Eksikliğinde kırışıklık oluşur. Normal şartlarda cilt kolajen üretebilir, ancak yaş alma ile kolajen üretimi yavaşlar ve ciltte değişimler başlar.

Peptitler, amino asitlerden oluşur ve cilt tarafından kolayca emilir. Bu bize cilt bakımında kolaylık sağlar. Çünkü cilt güçlü bir bariyerdir

Kolayca emilen peptitler ciltte kolajen ve elastin üretimini destekler. Kolajen artışı daha dolgun, nemli cilt görünümü sağlar, ince çizgi ve kırışıklıları azaltır.

Kolajen içeren cilt bakım ürünleri, ciltten emilememesi nedeniyle, sürüldüğü zaman cilde ışıltı ve nem verir, ama kalıcı olarak fayda sağlayamaz. Bu nedenle kolajeni besin destekleriyle ve beslenme yoluyla takviye etmeye çalışırız.

Peptitler, cilt bariyerini güçlendirir. Güçlü cilt bariyeri ultraviyole, bakteri, toksin ve çevresel kirliliğe karşı cildin dayanıklılığını arttırır. 

Elastin artışı daha sıkı ve gergin cilt yapısı kazandırır.

Antiinflamatuvar, antioksidan ve antimikrobiyal etkileriyle cildi onarır ve yatıştırır. Renk tonunu düzenler.

Daha ışıltılı, pürüzsüz bir cilt görünümü sağlar.

Ayrıca peptitli cilt bakım ürünleri hassasiyet yaratmadan, yaşlanma karşıtı etki oluşturabildiği için her mevsimde kullanımı kolaydır.

Sonuç olarak peptit içerikli ürünler özellikle 35 yaş üzerinde, her cilt tipinde antiaging etkileri nedeniyle güzel bir seçenek olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir