GECE KREMLERİ

Cilt bakımı, cilt özellikleri ve ihtiyaçları bilinerek yapılması gereken bir konudur, aksi taktirde fayda göremeyeceğimiz gibi sorun da yaşayabiliriz.

Uyku sırasında cilt dinlenir, yenilenir ve kendini onarır. Bu zamanı değerlendirmek için için gece kremi kullanımı önemlidir. Antiaging özellikleri yoğun olan gece kremleri özellikle 35 yaşından sonra, cilt bakımının ayrılmaz bir parçasıdır.  
Gece kremleri onarım, nemlendirme ve yenilenme yapar, yapı olarak gündüz kremlerinden farklıdır, güneş koruyucu içermez. Ancak nem ve destek içerikleri daha yoğundur. Ürün seçerken marka seçmekten çok cildin yapısını ve buna uyan ürün içeriklerini değerlendirmek gerekir.

Gece kremleri nasıl kullanılmalıdır?

.Önce cilt uygun bir ürünle temizlenir sonra tonik kullanılabilir. Eğer serum kullanıyorsanız önce serum sürüp bir süre bekledikten sonra kremini uygulayın.
.Kreminizi, uyumadan en az 10 dakika önce uygulayın. Ürün, elleriniz temizken, parmak uçlarınızla cilde yumuşak hareketlerle uygulanmalıdır. Boynunuza da kreminizi kullanmayı ihmal etmeyin.
. 100ml’ den  büyük ürün tercih etmeyin krem açıldıktan sonra mutlaka 8 ay içinde bitirilmelidir, aksi halde etkinliğini kaybedebilir. 
Hava teması fazla olmaması için kullandıktan sonra, kapağı sıkıca kapatılmalıdır. 

En iyi gece kremi hangisidir?

Bu sorunun kesin bir cevabı yoktur. Bazı içerikler bazı ciltlerde harikalar yaratırken diğerinde sorun yaratabilir. Örneğin retinol ve  AHA çizgilerle mücadele ve antiaging etkiler konusunda güçlü olmakla beraber ciltte hassasiyet yaratabilir. Güneş duyarlılığı yapabilir, gündüzleri mutlaka iyi bir güneş korumayla kullanılmalıdır. Ayrıca bazı ciltler (özellikle hassas ciltler ) bu ürünleri tolere edemeyebilir.
Peptit içerikli kremler çizgileri azaltma, kollajeni arttırma konusunda destek sağlar.
Kollajen ve hyalüronik asit içerikler nem oranını arttırarak destekler.

A, C ve E vitamini olan içerikler cilt hasarından sorumlu serbest radikallerle mücadele ederek cildi onarır. 

Sonuç olarak gece ürünleri seçerken ve kullanırken yapacağınız doğru tercihler size nemli, dengeli ve canlı bir cilt sağlayacaktır.

Leave a Comment